T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / AKÇAABAT - Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Mrt

Hacı Salih BEKİRYAZICI Hocamızın organize ettiği her cumartesi önce sabah namazı sonra kahvaltı etkinliğimiz devam etmektedir. Zaman zaman farklı camiler ve farklı kahvaltı ortamlarında düzenlenen bu etkinlikle hem dini ibadet alışkanlığı kazandırmak hemde öğrencilerimize sosyal ortamlar hazırlanması hedeflenmektedir. 

Mrt

Okulumuz Sağlık ve Temizlik Kulübü, En Temiz Sınıf yarışma etkinliğiyle öğrencilerimize temizlik ve düzen konusunda yol gösterirken yarışmada birinci gelen sınıfı güzel bir geziyle ödüllendirmeyi hedeflemektedir.

Mrt

Günümüz bilgi ve teknoloji çağında Kuran-ı Kerim´in ilk emrinin ne kadar yol gösterici ve en çok ihtiyaç duyduğumuz ibadet olduğu ortadadır. Bizde bu vesileyle okulumuzda okumayı teşvik amaçlı ödüllü okuma yarışması düzenledik. 

Şbt

Okulumuzu en güzel şekilde temsil eden  öğrencilerimiz Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulu tarafından belirlenip ödüllendirildi.

Şbt

Okulumuzun koridor duvarları Ayet-i Kerime, Hadis-i Şerif ve Güzel Sözlerle daha etkin ve verimli hale getirilmeye çalışıldı. 

Şbt

Öğretmenlerimizle bu ay Orta Öğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğini inceledik. Örnek uygulamalarıyla öne çıkan okullarımızdan Akçaabat Şehit Gökhan Uzun İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ettik.

Şbt

Öğretmenlerimizin, çalışmalarını ve toplantılarını rahat ve mustakil bir odada gerçekleştirebilsinler diye öğretmenler odasının yakınında zümre çalışma odası hazırladık.

Şbt

Okulumuza yönlendirilebilecek öğrencileri ve okulların durumlarını görüşmek maksadı ile ilçemiz Atatürk İlköğretim Okulu Müdürünü Yaşar YAZICI beyi ziyaret ettik.

Şbt

Baharın yaklaşması ile birlikte okul müdür yardımcımız ve beden eğitimi öğretmenimiz Serap USTA´nın rehberliğinde spor müsabakalarımızın ilkine  masa tenisi turnuvası ile başladık.

Şbt

Öğrencilerimize Hüsn-ü Hattı tanıtmak, sanata olan ilgilerini artırmak amacı ile Hat sergisi düzenledik.

Şbt

Akçaabat Anadolu İmam Htip Lisesi olarak velilkerimizin eğitim öğretimin ayrılmaz bir parçası olduklarına inanmakta ve bu anlayışla´´Evin Okula Yaklaşması ve Değişen anne Baba Rolleri Projesi´´ çerçevesinde Okulumuzda velilerimize yönelik seminer verilmiştir.

Şbt

Ock

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Kalite Takip Sistemi 1.Dönem sonu raporunu hazırladık.

Ock

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edilen konularda anne baba eğitimi seminerlerimiz okulumuz çok amaçlı salonunda okulumuz rehber öğretmenleri öncülüğünde devam etmektedir.

Ock

Okul idaresi, rehberlik servisi ve sınıf rehber öğretmenleri işbirliği ile; öğrencilerimizin çalışma ortamlarını görmek, sıkıntılarını paylaşmak, velilerimizle fikir teaddisinde bulunmak ve neticede öğrencilerimizin okul başarılarını artırmalarına katkı sağlamak amacı ile planlayıp gerçekleştirdiğimiz  ziyaretlerinden birkaç fotoğraf karesi